VE STODOLE

TÁBOR

2. turnus: 5.8. - 14.8. 2016 (10 dní)

Táborová etapová hra: 

Čarovný les

VílaMoudrá a hodná čarodějnice Elvíra, si jednoho krásného letního odpoledne vařila svůj oblíbený čaj z hadích ocásků a žabích nožiček. Když v tom uslyšela bouchání na dveře a strašný rámus před její krásnou chatrčí, která ležela daleko v hlubokém lese u skály. Rychle se šla tedy podívat, kdopak ji to ruší, takhle odpoledne. 
A nevěřila vlastním očím.
Před dveřmi stála uplakaná víla Apolenka, společně s uhejkaným Hejkalem a rozzlobeným hastrmanem Pentličkou ze zdejšího rybníka. Čarodějnice Elvíra je hned pozvala dál a začala se vyptávat, čemu vděčí za takovou návštěvu.

Hejkal“Víš, milá Elvírko, my jsme tě přišli poprosit o pomoc.” začal potichu hejkat Hejkal, jakoby měl nastydlý hlásek. 
“Čarodějnice Elvíro, ty jsi jediná, kdo nám může pomoci!” plakala a vzlykala víla Apolenka, která měla slzami promáčený celý kouzelný šátek. 
“No tak mi všechno rychle povězte, ať se na tu patálii můžeme podívat pěkně zblízka.” odvětila čarodějnice a mlčky čekala, copak jí lesní bytosti budou vyprávět.
Ti se dali do povídání a horlivě jeden přes druhého křičeli, co se jim událo. 
Hastrmanovi někdo pochytal všechny ryby v rybníce a on teď je na všechno úplně sám. Nějací darebáci mu vylovili i vzácného sumce, který měl kouzelné vousy a chudák hastrmánek neví, co si počnout.
To hejkalovi zase nějací budižničemové v jeho domečku v lese vysypaly z pytlíčku kouzelné koření, které má na svůj hlas, aby byl zvučný a hlučný a Hejkal mohl děsit všechny nepoctivce v kraji.
vodnikA nakonec víla Apolenka. Každý večer při měsíčku tančí v lesíčku u rozcestí. Z lesíku jí ale lidé udělali mýtinu a chudák víla nemá kde tančit a kde hlavu složit.
Čarodějnice Elvíra hned našla řešení, jak všechny hříšníky potrestat a pomoci Hastrmanovi, Víle i Hejkalovi. Zaklínadlo, které našla ve své kouzelné knize, však mělo malý háček. 
“Tolik ingrediencí k tomu potřebuji, tolik bylinek a koření. Na to sama nestačím.”

Čarovný les bude moc vděčný každému z vás, kdo se s námi v létě vydá na cestu pro všechny důležité ingredience a suroviny, ze kterých s čarodějnicí Elvírou uvaříme lektvar a spolu se zaklínadlem vše vrátíme do pořádku.

 

Den po dni ve fotografiích:


13. a 14.8.2016

Tak je to tady…
Konec tábora je tu a s ním i poslední boj o body.
Včerejší ráno jsme si zahráli poslední hry a poté už následoval poslední oběd a polední klid. Po něm jsme šli na místní kulturní akci a tou byly závody na kolech. Děti byly ze skoků a překážek unešené. Po návratu do stodoly následoval poslední nástup, při kterém byl Miky oceněn nejlepším táborníkem přes uklízení a celou etapovou hru vyhrály Čipsíci. To bylo radosti. Po hromadném přípitku šampusem jsme si začali všechno balit a večer bylo velké překvapení. Párky v rohlíku, hranolky, skvělé pití a hromada dobrot u večerního letního kina s pohádkou Na vlásku.
Dnes ráno jsme si už všechno jen dobalili a po poslední snídani už následovalo jen čekání na rodiče.
Všem táborníkům moc děkujeme, tábor byl skvělý a my doufáme, že se i dětem líbil.
Mějte se krásně a třeba zase za rok ahooooooj :-)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


11. a 12.8.2016

Krásný večer všem.
Hlásíme se ze Stodoly dva dny před koncem tábora.
Včera nebyla rozcvička, jelikož si všichni museli zabalit batůžek na celodenní výlet. Vyrazili jsme v deset hodin a první zastávka byla na zdejší pile, kde nám pánové ukázali, jak se tvoří klády a prkna. Potom jsme pokračovali přes zastávku na ohýnek a oběd, který jsme si opekli pod zdejším převisem, k řece Kamenci. Tady jsme si všichni osvěžili nožky a dál šli na občerstvení vzdálené hospody. Pak už následovala nejhorší část a to vyšlapání na hrad Navarov a dále na zámek. Cestou zpět jsme si zahráli malou hru a každý se už těšil do Stodoly. V nohách jsme nakonec měli 15 km. Večer jsme si nechali chvilku na odpočinek a následoval jen večerníček a spánek.
Dnes ráno bylo krásné sluníčko, které nám navnadilo na celý den. Dnešek byl velice náročný na hraní her. V závěru večera jich bylo celkem šest. Děti byly naprosto úžasné a po včerejším výletu závodily jako zběsilé. Večer byl poté naposledy při kytaře. Ohýnek nám pokazilo mrholení. Snad večer ustane, má být noční hra, i když zatím všichni tvrdě spí a venku je ošklivo.
Za dnešní den musíme nejvíce pochválit Mikuláška, který svému oddílu vyhrál třetinu her.
Zítra nás čeká důležitý den. Přijde nás navštívit Elvíra a uvaří svůj lektvar. Také půjde o boj o poslední body a bude následovat vyhodnocení s dobrotami. Také se půjdeme podívat do vesnice na bike závody v terénu. Večer nás čeká protivné balení a také velké překvapení.
Mějte se krásně :-)
{$emptyText}


9. a 10.8.2016
Krásný dobrý večer všem :-)

Opět je zde čerstvé hlášení z tábora. Už jsme za půlkou, je neuvěřitelné, jak to utíká.
Včerejší ráno nás přivítalo pěknou zimou. Nikomu se ven na rozcvičku nechtělo. Jeden den máme počasí na plavky, další den na bundičky. Nic nás ale nezastavilo a hned jsme šli po snídani na hru do lesa, kde jsme hledali informace o zvířátkách, které tu žijí v lese. Po obědě nás déšt’uvěznil na šupě a tak jsme si zahráli plno her do pršavého počasí. naštěstí má každý holinky a tak se následující program přesunul pod stodolu, kde si oddíly změřily síly v turnaji vybíjené. Ach to bylo fandění… Večer Kuře ospršila všechny holčičky a největší dřina nastala s rozčesáváním vlásků. Děti neuvěřitelně baví ošetřování zranění. Ze všech se tedy okamžitě staly chodící omalovánky. Neděste se fotek, kde mají všichni na různých částech novikov. Nemáme tu padlé a zraněné, ale tetovací salon se srdíčky, kytičkami a kotvami.
Dnešní den se byl budíček opět nechtěně velice brzy. Pánové ve velkém pokoji né a né poslechnout, že se ráno vstává až v půl osmé. Ráno se neslo v duchu ještě větší zimy, takže se ranní rozcvička velice zkrátila a po ohřátí u čajíku jsme odešli na velkou hru s šiškami. Anička i Kuře všechny pobíjeli a úkolem dětí bylo sebrat co nejvíce lístečků s různou hodnotou. Všechny moc překvapilo, jako kapry jsou děti schopné házet, když jde o body. Vede Mikulášek, který po ukončení hry ani nebyl vidět v nánosu hlíny a jehličí. Po poledním klidu následovala hra na poslech písniček z pohádek. Jsme moc rádi, že děti stále znají tradiční staré české pohádky a moc je chválíme. V podvečer si děti samy ukuchtily zeleninové saláty k večeři a poté následovalo další zpívání s kytarou. Tentokrát jsme si vše zpříjemnili i klavírem a všemi možnými nástroji. Z celé stodoly se v tu ránu stala velká kapela.
Už jdeme spát, zítra nás čeká velký výlet na místní hrad a zámek Navarov. Snad všichni dorazíme bez puchýřů.
Dobrou noc :-)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  


7. a 8.8.2016

Krásný večer rodičové.

Hlásíme se z dalších táborových dní na stodole. Utíká to jako voda, zítra budeme v půlce celého dění. A co že se to všechno událo?
Včerejší ráno nás přivítalo sluníčko, a tak jsme hned po bodování pokojíků vyrazili na další hru o body a ingredience. Děti na lžicích přenášely vodu a musely co nejrychleji naplnit připravené lahve. Po velkém trápení jsme lžíce proměnili na malé skleničky. Všichni se moc snažili, ale vítěz může být vždy jen jeden. Boj o ingredience a dohotovení lektvaru pro čarodějnici Elvíru je velký… Poté následoval výborný oběd a to rizoto. Po poledním klidu si všichni zabalili batůžky a vyrazilo se prvně na místní plovárnu. Když děti viděly vodu a trampolínu na skákání do vody, byly přímo k nezastavení. Do velké hloubky a na skokánek se nakonec odvážili i neplavci. Překvapením pro všechny byla malá Lucinka, která sundala křidýlka a hrdě skočila do vody. Plavání už všem jde krásně. Z neplavců jsou plavci a z plavců velcí skokani. Večer nás čekala k večeři pizza a poté dovádění pod stodolou. Dnešní den byla obloha jak vymetená, a tak jsme se šli trochu schovat do lesíka na hru, při které všichni hledali lístečky s písmenky a poté skládali různá slova. Mimo hledání lístečků jsme našli i plno hub, ale nakonec celou úrodu někdo vedle karimatky rozšlápl, takže se nic sušit ani krájet nemohlo. K obědu byla rajská omáčka, po které se jen zaprášilo a odpoledne opět koupaliště a dobroty z místního obchůdku. Museli jsme využít krásného počasí, jelikož nám předpověd’ hlásí mráčky. My ale máme objednané i nadále sluníčko, takže se ničeho nebojíme. Všechny děti moc chválíme. Bojují o body, snaží se a večer usínají spokojené a vyčerpané. Ještě ale musíme vylepšit uklízení pokojů. Dnes Kuře prvně vyházela věci z regálků i šuplíků a utvořila velkou hromadu bordelu :-) snad se zítřejší ráno ponese v duchu čistoty.
Zítřejší den budeme po oddílech vařit. Snad Kuřeti budou ovocné a zeleninové saláty chutnat. Po obědě si zahrajeme dvě hry a k večeři budeme opékat buřtíky a poté hrát na kytaru.
Krásnou dobrou noc ze stodoly. Držte nám palce, zítra přijde Elvíra :-)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


6.8.2016

Dobrý večer rodičové…
Hlásí se posádka táborníků ze Stodoly. První táborová noc je za námi a už i první táborový hrací den. Včera jsme se všichni rozdělili do pokojíčků a vybalili jsme si obří kufříky. Po večeři jsme si zahráli seznamovací hry a řekli jsme si něco málo o pravidlech a celém táboře. Večer nám zakončil první večerníček a každý se už těšil na postýlku. To se vše ale hned změnilo… Pokoj chlapců né a né přestat mluvit a dělat rámus. Vedoucí šli jejich pokoj navštívit celkem pětkrát, nakonec všichni usnuli hodně dlouho po půlnoci a tak nebylo divu, že ráno nechtěl nikdo vstávat na rozcvičku. Celý dnešní den nám přálo počasí a sluníčko svítilo. Hned po snídani Kuře rozdělila děti do třech oddílů a ty se pak následně daly do tvorby názvu, pokřiku, vlajky a talismanu. Všechny děti se neuvěřitelně zapojovali a jejich výsledky byly opravdu krásné. Všechny momentky s tvorbou uvidíte v galerii fotek. Poté odpoledne nás vzal Mára ke včeličkám. Všichni se šli podívat do včelína, kde nakrmili včeličky a ukázali si trubce nebo třeba i královnu. U toho jsme se všichni povozili na zdejší atrakci. Kladka všechny zabavila na dlouhou dobu. Po svačině jsme vyrazili na první výlet. Kuře všechny vytáhla na obchůzku okolí. Už víme, kde je tu škola nebo místní aquapark. Po výletě následovala první hra o body do oddílů. Děti běhaly po lese s čísly na čele a hlásily koho kde vidí. Večer jsme zakončili po bramboračce prvním nástupem, hromadným sprchováním a hraním na kytaru u Kuřete v posteli. U večerníčku už všichni otevírali pusinky a tak dnes doufáme, že nikdo nebude rušit ostatní při spánku.
Dobrou noc :-)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rychlý kontakt

mapa
e-mail: info@vestodole.cz

tel: 732 453 652

Počasí ve Zlaté Olešnici

Poslední vzkazy

Zbynďa Vedral
Ahoj Zbynďo, tak to uteklo jak voda, zítra si už pro tebe přijedeme. Moc se na tebe těšíme. Užij si hezky poslední večer a hezky se vychrupkej. Moc tě zdravíme a posíláme pusy, Lucka a taťka s mamkou.
sobota 10. srpen 2019 19:20
Čikynkova babička pro Michalku Lebedovou
Ahoj Michalko! Tak si užívej poslední chvilky tábora. Jsi fakt dobrá, že jsi to takhle v pohodě všecičko zvládla.Přejeme z dědou krásné počasí do konce prázdnin a další hezké prázdninové zážitky. Balíček doufám dorazil v pořádku a tak Ti na dobrou noc posílám ještě sladkou hubičku a ještě 100 dalších.
sobota 10. srpen 2019 12:28

Náš penzion Stodola
logo penzion