VE STODOLE

TÁBOR

Tábory jsou určeny pro děti předškolního a školní věku, tj. od 5 – 13 let.

Podrobnějši informace o našich táborech najdete zde

  

Termín tábora:

28.7 - 11.8. 2018 (15 dní) 

Začátek tábora je v sobotu 28.7. v 17:00, konec tábora je sobotu 11.8. v 10:00

Táborová etapová hra pro rok 2018:  

Tajuplný ostrov

Psal se rok 1538 a jednoho slunného dne vyplula posádka se svým kapitánem na dobrodružnou plavbu. Osmdesátý devátý den plavby byla jejich loď zahnána větrnou smrští na útes, kde se potopila. Všichni námořníci se naštěstí zachránili, ale uvízli na pustém ostrově v jižním Tichém oceánu. Po zajištění holého života využili trosečníci všech svých znalostí, zkušeností a přírodních podmínek ostrova k vybudování pohodlného prozatímního přístřešku. Ti všichni spojí síly, aby přemohli všechny nástrahy ostrova a ovládli přírodu ve svůj prospěch. Tváří v tvář pirátům a strašidelným stvořením ostrova musí všichni najít způsob, jak se dostat domů.Tajuplny ostrov


Den po dni ve fotografiích:
  

Pátek 10.8.2018

Jupí! Plachty jsou na stožáru, loď je připravena! Díky všemu, co jsme se naučili jsme to dokázali! Teď už nás nic nepřekvapí a můžeme se vrátit domů.

Ráno vyplouváme směr domov. Všem vám moc děkujeme za podporu :-). Byla to prima plavba. Vaši: Karolka, Kačka, Sára, Terka, Alex, Kuba, Láďa, Matěj, Mates, Míra, Olík, Zbynďa, Vojta, Šíša! A taky Aňa, Míša, Hanka, Iva, Petra, Vítek, Vojtík, Jonáš a Mára. 

 
  


Čtvrtek 9.8.2018

A my se, my se nebojíme se! Pavouci, housenky, stonožky i obří mravenci! Co je to za ostrov! Však probili jsme! Domorodci, sledujíc naše urputné odhodlání a udatnost nám nejen dali plátno, ale i pomohli plachty ušít! Zítra věšíme placty a zkusíme vyplout!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Středa 8.8.2018

Šifru jsem rozluštili a dovedla nás do vesnice domorodců. Přes veškeré naše snahy pokusy o domluvu s domorodci selhaly. Dokonce se nás snažili sníst! Rozhodli jsme se jim tedy vzít plachty násilím. Po litém boji a mnohočetných zraněních se podařilo plachty získat. Leč mnohé průstřely plachty mají a je třeba je opravit. A to bude zítřejší úkol.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  


Úterý 7.8.2018

Den D! Za ranního kuropění, když mlhy se zvedaly, vydali jsme se vstříc neznámému. Překonali jsme hory vysoké a údolí jejichž dno nebylo z vrcholů vůbec vidět. Brodili se přes řeky i zdolávali křivolaké jeskyně. Krása podzemního jezera nám učarovala a rozhodli jsme se zde utábořit. A hle! Při průzkumu okolí se nám podařilo najít velkou část lodi, jež tu zanechali předchozí ztroskotanci. Vše vypadá nadějně, máme kompletní trup a stěžeň! Věřte nebo ne, našli jsme i funkční kompas a další zprávu! Jupí, vše vypadá nadějně! Zítra jdeme za domorodci a pokusíme se je přesvědčit, aby nám pomohli ušít plachty.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Pondělí 6.8.2018

Do rána se opět věnujeme přípravě na zítřejší výpravu. Lana, provazy, uzle, kličky.... co když budeme muset slaňovat nebo někam vylézt. Kdo ví, co nás zítra čeká. Ale nic jsme nepodcenili a umíme vše. Co na nás zítra čeká, co asi najdeme. Co se asi stalo s posádkou, která tu ztroskotala před námi a napsala tajemný vzkaz? Ráno vyrážíme!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Neděle 5.8.2018

Vzhledem k tomu, že je naše posádka složena převážně z lidu světa neznalého, věnovali jsme se dnes dovednostem pravých dobrodruhů. Učili jsme se mapy nejen číst a orientovat se v nich, ale i kreslit. A aby nebyla zaměstnána jen hlava, zapojili jsme i tělo. Zápasili jsme v zákeřném souboji, který nelze snad nazvat jinak, než totální vybíjená. Tato malá rozcvička nás povzbudila k vyšším metám a opičí dráha pro nás již byla hračkou. Výprava k jezerům se blíží. Třebas najdeme i nějaké řeky a vodopády. Pozítří vyrážíme!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Sobota 4.8.2018

Óóó soboto nám zaslíbená. Našli jsme dnes tajný vzkaz! Nejsme sami, kdo tu kdy ztroskotal. Musíme to rozluštit! Zdařilo se a máme se vydat k jezeru a najít další část šifry. Marné však bylo naše pátrání, dané místo, u nám známého jezera, není. Ale co když je v okolí více jezer? Musíme ostrov více probádat. Vydáme se na expedici. A zítra se na ni začneme připravovat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Pátek 3.8.2018

Hned ráno jsem se vypravili do laguny. Po marných pokusech chytat rybyčky do ručičky jsme se rozhodli lov trochu profesionalizovat. Vyrobili jsme si přenádherné a přefunkční pruty. S radostí jsme se pustili do lovu, ale kde se vzal, tu se vzal, přepadl nás domorodec. Nejprve jsme se s ním snažili domluvit, ale nechtěl nás nechat chytat. Tak jsme zvolili taktiku, že bbude část z nás před ním utíkat a druhá část lovit. Podařilo se a konečně máme rybišek co hrdélko ráčí. Ze samé radosti jsme uspořádali oslavu formou olympiády! Hip hip, hurá! Zítra bude sobota :-)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  


Čtvrtek 2.8.2018

Prší, přišla tropická bouře a zhatila nám plány na lov v džungli! Nazvali jsme ji Jonáš po našem statečném lodním důstojníkovi. Když bouře utichla, jali jsme se sčítat škody. Přístřešky zůstaly nepoškozeny, avšak dva z nás zranily padající kroupy velikosti ananasu. Alespoň jsme měli možnost procvičit svoje zdravotnické znalosti a dovednosti. Teď už míšu ta na dvakrát přeražená nožička nebolí a otok očička také jistě brzy splaskne. čekání, než okolí trošku vyschne si krátíme kris krosem a stavbou bludiště. Inu, někdy se to podaří, že přijde i odpočinkový den. Ale zítra, zítra jdeme lovit!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Středa 1.8.2018 

Stal se zázrak! Našli jsme jednu z truhel z naší potopené lodi a co v ní nebylo! Křesadlo! Chvíli to zabralo, ale už umíme rozdělat oheň! Konečně bude něco teplého k snědku. Vydali jsme se tedy do laguny nalovit ryby. Rybolov se však ze samé radosti zvrhl v nezřízenou koupačku. Ale co, alespoň byla polévka z lesních plodů. Mňam! Zítra se vydáme do džungle a pokusíme se ulovit něco k snědku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  


Úterý 31.7.2018 

Kapitán se do rána nevrátil a hlad už byl nesnesitelný. Vydali jsme tedy do hloubi džungle najít něco k jídlu. Jaké však bylo naše překvapení, že na ostrově nejsme sami. Objevili jsme vesnici s domorodci a rozhodli se jim trochu jídla sebrat. Bránili se zuby nehty a byl to krvavý boj. Nakonec se však podařilo jídlo získat. Při cestě zpátky do tábora jsme narazili na zprávu od kapitána. Byla však roztrhaná snad na tisíc dílků a roztroušená snad po celém pralese. Štěstí při nás stojí a zprávu jsme složili. Kapitán na nás čeká v táboře! Hurá! Vyprávěl nám co zažil a že se mu podařilo získat tři tajuplné místní recepty. Už se nemůžeme dočkat, až jídla ochutnáme (jukněte do galerie) Stále totiž neumíme rozdělat oheň a tak jsme odkázání na sluneční svit. Noc bude dnes dlouhá, spíme poprvé venku :-)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Pondělí 30.7.2018 

Kde budeme spát, co budeme jíst, kde vezmeme vodu... zní celým táborem. Přicházejí monzuny a naši trosečníci se dávají do díla. Budování přístřešků dopadlo na výbornou a dokonce se podařilo zahnat útočící moskyty krutopřísnou palbou z šišek. Ale co pitná voda, široko daleko je jí nedostatek. Naši průzkumníci však přišli z neuvěřitelnou zprávou. Nedaleko našeho tábora se nachází obří jezero plné pitné vody! Vše v dobré obrací a je nám tu nakonec dobře. Z džungle se však ozývají divné zvuky a kapitán se už dva dny neukázal. Snad se mu nic nestalo. Máme hlad, ale nevíme, co můžeme jíst. Snad se kapitán vrátí a přinese něco k snědku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

 


Neděle 29.7.2018 

Druhý den na tajuplném ostrově začal pozvolna. Trosečníci pokračovali v seznamovacích hrách, kde si také každý vymyslel svou přezdívku. Týmy si vyrobily své oddílové vlajky a natrénovaly pokřiky. Na ostrově jsou tropické teploty a trosečníci trénovali plavání, aby se konečně schladili a získali suroviny z vraku potopené lodi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  


Tábor ve Stodole 2018! Den první

Sobota 28.7.2018

Tak to vypuklo! Děti dorazily všechny! První seznamovací hry, rozdělení od oddílů, první úklidy pokojíčků. Putování po tajuplném ostrově začíná!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rychlý kontakt

mapa
e-mail: info@vestodole.cz

tel: 732 453 652

Počasí ve Zlaté Olešnici

Poslední vzkazy

Zbynďa Vedral
Ahoj Zbynďo, tak to uteklo jak voda, zítra si už pro tebe přijedeme. Moc se na tebe těšíme. Užij si hezky poslední večer a hezky se vychrupkej. Moc tě zdravíme a posíláme pusy, Lucka a taťka s mamkou.
sobota 10. srpen 2019 19:20
Čikynkova babička pro Michalku Lebedovou
Ahoj Michalko! Tak si užívej poslední chvilky tábora. Jsi fakt dobrá, že jsi to takhle v pohodě všecičko zvládla.Přejeme z dědou krásné počasí do konce prázdnin a další hezké prázdninové zážitky. Balíček doufám dorazil v pořádku a tak Ti na dobrou noc posílám ještě sladkou hubičku a ještě 100 dalších.
sobota 10. srpen 2019 12:28

Náš penzion Stodola
logo penzion